Ośrodek MISERICORDIA Caritas

Zapomniane hasło?
Koniec przerwy wakacyjnej w Środowiskowym
ŚDS

W piątek zakończyła się pierwsza w historii naszego ŚDS przerwa wakacyjna. Dziś, po dwóch tygodniach, wszystko wróciło do normy i wszyscy z odnowionymi siłami przystąpili do zajęć. Przed obiadem, dla wzmocnienia apetytu, wybraliśmy się na spacer po parku.

(tekst i opracowanie: Marek Jakubiak, zdjęcia: Sylwia)
jeffix dnia 21 lipiec 2014 14:15:13 · Drukuj

Wolontariusze na wakacjach z Bogiem
Centrum Wolontariatu

W dniach 8-11 lipca w Parafii św. Michała Archanioła były organizowane wakacje z Bogiem. Nasi Wolontariusze świetnie spisali się jako animatorzy grup. Dali się poznać jako osoby odpowiedzialne i szybko nawiązujące kontakt z dziećmi. Koordynator CW zrobiła dzieciom niespodziankę i w przebraniu Koziołka Matołka rozdawała cukierki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

saek dnia 11 lipiec 2014 12:37:55 · Drukuj

Złote Struny na VIII Nadbużańskim Festiwalu Muzycznym w Kodniu
ŚDS

Zespół "Złote Struny", działający w Środowiskowym Domu Samopomocy, brał wczoraj udział w VIII Nadbużańskim Festiwalu Muzycznym w Kodniu - jednym z największych w regionie festiwali tego typu. Piękna pogoda, dobra organizacja oraz pyszny poczęstunek to klucz do sukcesu tego rodzaju imprez i tak było i tym razem. Repertuar przygotowany przez Złote Struny spotkał się entuzjastycznym aplauzem publiczności, co bardzo nas ucieszyło.

(tekst i opracowanie: Marek Jakubiak, zdjęcia: Przemek)
jeffix dnia 04 lipiec 2014 11:57:16 · Drukuj

Delegacja francuska w OMC
Ogólna

Francuska delegacja z Deux-Sevres odwiedziła Ośrodek „Misericordia” Caritas. Delegacja, w której skład wchodzą dyrektorzy i pracownicy domów pomocy społecznej oraz szpitali, przyjechała do Białej Podlaskiej na zaproszenie Powiatu Bialskiego. Francuzi zapoznają się z działalnością pomocy społecznej na terenie naszego powiatu. Podczas wizyty w OMC towarzyszyła im dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej Halina Mincewicz. Goście zwiedzili nasze pracownie, obejrzeli prace uczestników następnie wymieniali się doświadczeniami przy cieście i kawie....

saek dnia 03 lipiec 2014 09:13:43 · Drukuj

Wyjątkowy gość w OMC
OgólnaW czwartek (26 czerwca) odwiedził nasz Ośrodek wyjątkowy gość - Brat Wawrzyniec z Zakonu Bonifratów, który na co dzień pracuje w Szpitalu Bonifraterskim jako kapelan, pomagając chorym i cierpiącym. Zakonnik z wielką radością spotkał się uczestnikami WTZ, z każdym przywitał się i porozmawiał. Następnie odwiedził ŚDS, gdzie z uczestnikami pośpiewał a zespół Złote Struny zaśpiewał kapłanowi piękną piosenkę. Odwiedził też naszą kaplicę, gdzie się pomodlił. Brat Wawrzyniec w poniedziałek przenosi się do Drohobycza na Ukrainę i będzie pełnił tam funkcję przeora w Klasztorze Szpitalnym. Dziękujemy Bratu za odwiedziny i życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
jeffix dnia 01 lipiec 2014 10:13:49 · Drukuj

Strona 1 z 79 1 2 3 4 > >>