Ośrodek MISERICORDIA Caritas

Zapomniane hasło?
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 z kolędami i jasełkami w OMC
Ogólna

Piękną tradycją okresu świątecznego w naszym ośrodku jest wizyta uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej. Ci zdolni i utalentowani młodzi ludzie odwiedzili nas dzisiaj żeby zaprezentować nam kolędy i piosenki świąteczne oraz jasełka. Występy gimnazjalistów bardzo się nam podobały i chętnie przyłączaliśmy się do śpiewania kolęd. Dziękujemy wam drodzy przyjaciele za odwiedziny i zapraszamy częściej.

jeffix dnia 16 styczeń 2015 13:45:21 · Drukuj

Środowiskowy na obchodach jubileuszu Caritas
ŚDS

W czwartek 15 stycznia niewielka delegacja pracowników oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy wyruszyła do Siedlec, gdzie, w przepięknie wyremontowanym Centrum Kultury i Sztuki, odbyła się uroczystość jubileuszu Caritas Diecezji Siedleckiej. Po uroczystym powitaniu wszystkich gości oraz podziękowaniach, przedstawiony został krótki program artystyczny, którego częścią był występ zespołu "Złote Struny". Następnie, po pysznym poczęstunku, zaproszeni udali się do siedziby Caritas w Siedlcach, gdzie można było spróbować swoich sił w grze integracyjnej Boccia. Bardzo dziękujemy Caritas Diecezji Sieleckiej za zaproszenie. Było fajnie!

jeffix dnia 16 styczeń 2015 13:01:48 · Drukuj

Środowiskowy na balu w Siedlcach
ŚDS

Czwartkowy wieczór należał do udanych dla nielicznej grupy uczestników naszego domu. A to wszystko za sprawą udziału w Balu Karnawałowym. Muzyka wprowadziła nas w karnawałowy nastrój, a poczęstunek był tylko uwieńczeniem dobrej zabawy.
Środowiskowemu Domowi Samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób z autyzmem w Siedlcach dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce.

jeffix dnia 12 styczeń 2015 13:06:28 · Drukuj

Centrum Wolontariatu i Centrum Integracji Społecznej na obchodach Święta Trzech Króli
Centrum Wolontariatu

Dnia 06.01.2015 roku odbyły się obchody święta Trzech Króli przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Centrum Integracji Społecznej pod kierownictwem pani Ewy Nowosielskiej przygotowało poczęstunek w postaci gorącej herbaty, kawy i 1300 racuchów dla wszystkich zebranych podczas tej uroczystości. Wolontariusze Centrum Wolontariatu pomagali przy poczęstunku. Inicjatywa Caritasu spotkała się z sympatią przybyłych gości którzy chętnie częstowali się gorącą herbatą i przepysznymi racuchami.

jeffix dnia 07 styczeń 2015 13:00:05 · Drukuj

Wolontariusze odwiedzają chorych w szpitalu
Centrum Wolontariatu

2. stycznia wolontariusze CW Caritas zorganizowali noworoczną akcję odwiedzin chorych w bialskim szpitalu. Każdemu z pacjentów oddziałów dziecięcego i geriatrycznego złożono życzenia na 2015 rok i obdarowano tabliczką czekolady, zaś dzieci przebywające na oddziale dziecięcym miały dodatkowo okazję spotkać się z Koziołkiem Matołkiem i Czerwonym Kapturkiem, w których wcieliła się dwójka wolontariuszy. Wspólnie spędzony czas minął szybko i przyjemnie. Pacjenci geriatrii z chęcią rozmawiali z wolontariuszami, opowiadając o stanie swojego zdrowia, czasach swej młodości i niejednokrotnie wyrażając dumę z dzieci i wnuków, których się doczekali. Równie ciepło przyjęto wolontariuszy na oddziale dziecięcym, gdzie zarówno pacjenci, jak i ich rodzice wyrażali zadowolenie z odwiedzin. Szczególnym zainteresowaniem cieszyli się oczywiście wolontariusze w przebraniach Koziołka Matołka i Czerwonego Kapturka. Była to już kolejna tego typu akcja zorganizowana przez bialskie CW Caritas.

jeffix dnia 05 styczeń 2015 10:09:41 · Drukuj

Strona 1 z 93 1 2 3 4 > >>