Nawigacja
Ośrodek MISERICORDIA Caritas

Warsztat Terapii Zajęciowej

Środowiskowy Dom Samopomocy

Centrum Wolontariatu

Facebook
Banery

JBMultimedia

Bank BPS

Komunalnik

Ksemar

Echo Katolickie

Katolickie Radio Podlasie 20-lecie

Podlasie24

PFRON

Radio BIPER

Biała TV

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
FFTON 2015
Sprawni Żeglarze
Zbiórka żywności
Centrum Wolontariatu

W DNIU 26 września 2015 ROKU CENTRUM WOLONTARIATU W BIAŁEJ PODLASKIEJ PRZEPROWADZIŁO ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI


Była to Zbiórka Żywności pod hasłem „Podziel się posiłkiem’’ zorganizowana przez Ośrodek ‘’Misericordia ‘’ Caritas w Białej Podlaskiej we współpracy z Bankiem Żywności w Lublinie. W akcji tej, zwracaliśmy się do prywatnych osób-klientów sklepów i sieci handlowych, z prośbą o wsparcie naszej organizacji w artykuły spożywcze.


ZEBRALIŚMY 1151 KG ŻYWNOŚCI
Zebrane produkty żywnościowe posłużą na przygotowanie paczek dla rodzin z Białej Podlaskiej i okolic które zgłosiły się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Siedleckiej a także na wsparcie jadłodajni działającej przy Ośrodku „Misericordia” Caritas.

W zbiórce wzięło udział 138 wolontariuszy, którzy uczęszczają do :

1. Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Białej Podlaskiej
2. Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Białej Podlaskiej
3. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Białej Podlaskiej
4. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej
5. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej
6. Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica Białej Podlaskiej
7. Uniwersytet III wieku przy PSW
8. Centrum Wolontariatu


Zbiórka była prowadzona w następujących sklepach:

1. Sklep LUX ul. Jatkowa 3, 21-500 Biała Podlaska
2. Sklep LUX ul. Terebelska 78, 21-500 Biała Podlaska
3. Sklep LUX ul. Kolejowa 28a, 21-500 Biała Podlaska
4. Dom Handlowy "ELA" ul. Okopowa 34, 21-500 Biała Podlaska
5. Biedronka- ul. Warszawska 34-38 , 21-500 Biała Podlaska
6. Biedronka- ul. Orzechowa 2a, 21-500 Biała Podlaska


WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, WOLONTARIUSZOM, OPIEKUNOM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA WIELKIE ZAANGAŻOWANIE I WSPANIAŁĄ PRACĘ !!!


jeffix dnia 28 wrzesień 2015 13:08:40 · Drukuj

Wolontariusze na Pratulińskich dożynkach
Centrum Wolontariatu

Dopisała pogoda, mieszkańcy i goście. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta „pod chmurką”, podczas której poświęcone zostały przepiękne dożynkowe wieńce. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa. Zebrani smakowali potrawy przygotowane przez gospodynie okolicznych miejscowości i kibicowali piłkarskim drużynom podczas meczu o Puchar Proboszcza-Kustosza Sanktuarium w Pratulinie. Nie mogło zabraknąć także naszych wolontariuszy, którzy zwyczajowo najwięcej czasu spędzali na zabawie z najmłodszymi. Jednak tym razem także dorośli próbowali swoich sił w niektórych konkurencjach. Przede wszystkim w slalomie w workach. Wspomagały ich dzieci. Zobaczcie sami….


jeffix dnia 08 wrzesień 2015 13:07:34 · Drukuj

Co daje nam wolontariat?
Centrum Wolontariatu

Co daje nam Wolontariat ? Na to pytanie odpowiada nam dziś Wolontariuszka naszego Centrum-Justyna Mirończuk która w tym roku wzięła udział w Wakacyjnej Akcji Caritas.
Wolontariat to dla mnie bezinteresowna pomoc innym. Nie potrzeba wiele, niekiedy wystarczy uśmiech i ciepłe słowo.
Byłam Wolontariuszką na koloniach Wakacyjna Akcja Caritas 2015, podczas których poznałam wielu wspaniałych, pozytywnych ludzi. Poprzez współpracę, zabawę, wędrówki górskie oraz podziwianie piękna Tatr mieliśmy okazję na wzajemne poznanie się. Natomiast przez wspólną modlitwę czuliśmy się bliżej Boga. Podczas wyjazdu nabyłam nowe doświadczenie, satysfakcję z własnych działań, otwartość na świat widzianą z perspektywy aby zrobić coś dla innych, nie tylko dla siebie. Bycie Wolontariuszką pogłębia moją wiarę w Boga oraz dążenie do lepszej doskonałości siebie. Dzięki pracy wolontariackiej czuję się lepsza i świat jest piękniejszy. Praca na rzecz drugiego człowieka dodaje mi pozytywnej energii do działania. Cieszę się, że mogłam obdarzać innych swoją radością, bo czy jest coś piękniejszego od uśmiechu.
Pomagam innym bo w szczęściu drugiego człowieka swoje szczęście znajduję. Dziękuję uczestnikom kolonii IV turnusu w Zakopanem za rozmowę, ciepły uśmiech oraz za to, że byliście. biggrin


jeffix dnia 08 wrzesień 2015 12:40:51 · Drukuj

WTZ na Litwie
WTZ

Wakacje to czas odpoczynku i dalekich podróży. Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas spędzili ostatni tydzień wakacji na Litwie. W środę 26 sierpnia skoro świt wyruszyliśmy w długą drogę do Kowna na spotkanie z niezastąpionym przewodnikiem wypraw po Litwie Waldemarem Szelkowskim. Opowieściom o pięknych zabytkach tego miasta nie było końca. W godzinach wieczornych grupa dotarła do Szydłowa, gdzie dzień zakończyliśmy Mszą Święta w urokliwej Kaplicy Objawień Matki Boskiej Szydłowieckiej. Kolejny dzień to podróż do Pałangi, w drodze zwiedziliśmy niesamowitą Górę Krzyży oraz Klasztor Bernardynów w Cytowaniach. Wieczorem dotarliśmy do celu naszej podróży, Pałągi. Po kolacji, mimo zmęczenia, czym prędzej udaliśmy się na spacer po molo oraz brzegiem Bałtyku. Trochę wiało, ale to nie było przeszkodą, aby ochlapać się morską wodą. To był wspaniały wieczór. Kolejny dzień to zwiedzanie Mierzeji Kurońskiej oraz starówki w Kłajpedzie, starych osad rybackich Neringi i Nidy oraz najstarszego półwyspu Judokrante gdzie znajduje się Góra Czarownic. Największe wrażenie zrobił na nas występ delfinów czarnomorskich w Delfinarium. Przed ostatni dzień naszego pobytu to spokojny spacer po Pałandze, podziwianie Pałacu Tyszkiewiczów w pięknym Ogrodzie Botanicznym oraz zwiedzanie Muzeum Bursztynów. Popołudnie to czas spędzony na plaży, gdzie zażywaliśmy kąpieli słonecznych a odważni również morskich. Plażowanie zakończyliśmy piknikiem na plaży, gdzie kanapki smakowały wyśmienicie. Wieczór to czas spaceru po deptaku, zakupów pamiątek a także wieczoru przy muzyce w hotelowym ogródku. Ostatni dzień to podróż do domu. W drodze mieliśmy okazję spacerować po Kiejdanach, stąd udaliśmy się w drogę do Augustowa na obiad w osławionym „Albatrosie”. Wieczorem, zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domów, gdzie jeszcze do późnych godzin nocnych dzieliliśmy się wrażeniami z ostatnich dni. Litwa jest piękna, zagadkowa i urokliwa.


saek dnia 04 wrzesień 2015 12:50:26 · Drukuj

ŚDS na wystawie pt. Ginące Zawody
ŚDS

Dziś (05.08) niewielka delegacja pracowników i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy udała się do Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy, gdzie znajduje się wystawa po-warsztatowa pt. "Ginące Zawody". ŚDS pragnie serdecznie podziękować Panu Marcinowi Szydłowskiemu z ECKiW za poświęcenie swojego czasu na zapoznanie nas z eksponatami.


jeffix dnia 05 sierpień 2015 14:58:18 · Drukuj

Strona 1 z 102 1 2 3 4 > >>
Obecny adres IP
54.83.89.181