Nawigacja
Ośrodek MISERICORDIA Caritas

Warsztat Terapii Zajęciowej

Środowiskowy Dom Samopomocy

Centrum Charytatywne

Centrum Wolontariatu

Facebook
Banery

JBMultimedia

Bank BPS

Komunalnik

Ksemar

Echo Katolickie

Katolickie Radio Podlasie 20-lecie

Podlasie24

PFRON

Radio BIPER

Biała TV

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Zapomniane hasło?
Wolontariusze w PKPS
Centrum Wolontariatu

Grupa wolontariuszy od samego rana wydawała jabłka podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

jeffix dnia 17 październik 2014 13:39:35 · Drukuj

WTZ na Konferencji - Ekonomia Społeczna
WTZ

To było miejsce i moment na prezentację swoich rękodzieł, do wymiany doświadczeń i do podsumowań. Lokalni twórcy, w tym nasz Warsztat Terapii Zajęciowej, zaprezentowali swoje prace w Bialskim Centrum Kultury podczas Giełdy Inicjatyw Społecznych na konferencji pod hasłem „Nowy obraz Ekonomii Społecznej na Lubelszczyźnie”. Konferencja podsumowywała 3-letni projekt i była okazją do prezentacji, wymiany wiedzy i doświadczeń na temat przedsiębiorstw społecznych oraz problemów osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. O swoich działaniach opowiadali między innymi: przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, Spółdzielnia Socjalna Bialskie Cuda, Fundacja Motyl - Oczy Muzyki, Fundacja Kreacja Magia Rąk, Warsztat Terapii Zajęciowej ELREMET, Stowarzyszenie Turystyczno – Kulturalne w Janowie Podlaskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej i jak już pisaliśmy – nasz WTZ. Warto podkreślić, że Centrum Integracji Społecznej, które działa przy Ośrodku „Misericodia” Caritas, przygotowało na konferencję pyszne sałatki, pierogi, rybki a także desery.


saek dnia 17 październik 2014 12:35:51 · Drukuj

OMC w Pratulinie
Ogólna

To był piękny jesienny dzień spędzony w Pratulinie. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy przyjechali w odwiedziny do ks. Jacka Guza – proboszcza i Kustosza Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Ksiądz oprowadził nas po pratulińskich dróżkach z drewnianymi figurkami 13 błogosławionych męczenników, zwiedziliśmy Sanktuarium przed którym 140 lat temu doszło do dramatycznych wydarzeń. Obejrzeliśmy też fabularyzowany film dokumentalny przybliżający tę historię. Następnie uczestniczyliśmy w szczególnej dla nas Mszy, odprawionej specjalnie z okazji naszego przyjazdu. Potem przyszedł czas na bigos, ciasto i potańcówkę pod chmurką a po tańcach wybraliśmy się na spacer nad dziki, piękny Bug. Wspólnie spędzone godziny minęły błyskawicznie i nadeszła pora powrotu. Już zapowiedzieliśmy, że co jakiś czas będziemy do Pratulina zaglądać.


saek dnia 17 październik 2014 12:06:58 · Drukuj

Rewitalizacja Centrum Miasta Biała Podlaska
Ogólna

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013


Zakończyła się realizacja projektu pod nazwą „Rewitalizacja Centrum Miasta Biała Podlaska”. Dzięki pomocy finansowej ze środków Unii Europejskiej partnerom przedsięwzięcia - Gminie Miejskiej Biała Podlaska i Caritas Diecezji Siedleckiej udało się osiągnąć zakładane cele, do których zaliczały się m.in. poprawa bezpieczeństwa i ładu w historycznej przestrzeni miasta oraz zwiększenie dostępności do obiektów użyteczności publicznej.


Czytaj więcej...

saek dnia 15 październik 2014 06:59:43 · Drukuj

Profilaktyka nowotworowa
WTZ

Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal w stu procentach wyleczalny! Dlatego badajmy się dziewczyny! - to przesłanie jakie płynie ze spotkania z Bożeną Grąszko przewodniczącą Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Amazonki. Pani Bożena pokazywała na fantomie uczestniczkom WTZ jak samodzielnie przeprowadzać badanie piersi.





Samobadanie piersi to podstawa w procesie wczesnego wykrywania raka piersi, czyli wykrywania choroby, gdy są duże szanse wyleczenia. Samobadanie wykonuje się co miesiąc, za każdym razem tego samego dnia cyklu. Najlepiej w okresie od czwartego do siódmego dnia po miesiączce.

saek dnia 13 październik 2014 10:07:20 · Drukuj

Strona 1 z 86 1 2 3 4 > >>
1% PODATKU
FESTIWAL FILMOWY
Pogoda
Obecny adres IP
54.234.74.85