Nawigacja
Ośrodek MISERICORDIA Caritas

Warsztat Terapii Zajęciowej

Środowiskowy Dom Samopomocy

Centrum Charytatywne

Centrum Wolontariatu

Facebook
Banery

JBMultimedia

Bank BPS

Komunalnik

Ksemar

Echo Katolickie

Katolickie Radio Podlasie 20-lecie

Podlasie24

PFRON

Radio BIPER

Biała TV

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Wyróżnienia za konie (zatrzymane w kadrze)
WTZ

Udało im się „Zatrzymać konie (w kadrze)” tak skutecznie, że otrzymali WYRÓŻNIENIA!!! Nasi uczestnicy: Dorota Kocemba i Waldemar Butkiewicz wykonanymi fotografiami zdobyli uznanie Jury konkursu ogłoszonego przez Muzeum Południowego Podlasia. Na konkurs wpłynęło 47 zdjęć. Konkurencja była duża a wszystkie prace na wysokim poziomie artystycznym. Po rozstrzygnięciu konkursu Dyrektor Muzeum Małgorzata Nikolska oraz Ryszarda Tkaczuk i Ola Czapska z Działu Naukowo-Oświatowego zorganizowały uroczystość wręczenia dyplomów i przepięknych nagród. Podziękowania otrzymał również opiekun uczestników za przygotowanie ich do udziału w konkursie. To było dla nas wielkie przeżycie, zresztą przekonajcie się sami...Chcecie obejrzeć nagrodzone fotografie? Wystarczy kliknąć w link!

saek dnia 22 wrzesień 2014 10:08:58 · Drukuj

WTZ i CW na pikniku rodzinnym "Makulatura na drzewo"
Centrum Wolontariatu

Dziś, dzięki uprzejmości pani Małgosi z Centrum Wolontariatu, byliśmy na pikniku rodzinnym ‘’Makulatura na drzewo’’ gdzie wolontariusze pomagali animatorom Bialskiego Centrum Kultury w przeprowadzaniu gier i zabaw. Podczas pikniku była zbierana makulatura. My też włączyliśmy się w tą akcję, przynieśliśmy makulaturę, a w zamian dostaliśmy sadzonki drzewek. Mieliśmy okazję przejechać się bryczką, wziąć udział w zabawach, pozjeżdżać na zjeżdżalni. a na koniec animatorzy pomalowali nam buźki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.jeffix dnia 19 wrzesień 2014 14:20:34 · Drukuj

Sprawni Poprzez Sport 2014
ŚDS

18 września na terenach Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania odbył się Festyn Integracyjny "Sprawni Poprzez Sport 2014". Ta dziesiąta już edycja popularnego wśród środowisk niepełnosprawnych festynu zgromadziła około 300 uczestników. Tradycyjnie odbywał się on pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Biała Podlaska - Andrzeja Czapskiego, Starosty Bialskiego - Tadeusza Łazowskiego oraz Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej - Ks. Marka Bieńkowskiego. Pogoda wybitnie sprzyjała organizatorom "wrześniówki", toteż całość przebiegała sprawnie i zgodnie z planem. Był pokaz ratownictwa w wykonaniu studentów bialskiej PSW, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym prowadzony przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji oraz pokazy sztuki walki w wykonaniu Bialskiego Klubu Karate Kyokushin. Dzięki środkom pozyskanym z PFRON do dyspozycji uczestników zabawy wynajęte zostały urządzenia rekreacyjne: byk rodeo, kule na wodzie oraz zorbing, które okazały się największą atrakcją festynu. Warto również wspomnieć, iż nagrody w konkursie rowerowym ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Środowiskowy Dom Samopomocy pragnie serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i osób, które pomogły przy organizacji "Sprawnych Poprzez Sport 2014", pozostając w nadziei, że przyszłoroczna edycja będzie równie udana.
Zapraszamy za rok.
(tekst i opracowanie: Marek Jakubiak, zdjęcia: Natalia Wołosowicz, Dariusz Promiński)
jeffix dnia 19 wrzesień 2014 12:09:14 · Drukuj

WTZ i ŚDS na Konferencji w Lublinie
Ogólna

Bariery i perspektywy tworzenia miejsc pracy dla niepełnosprawnych w świetle obecnego systemu reintegracji zawodowej – to temat przewodni Konferencji zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny. W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 przedstawicieli kadry zarządzającej lubelskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywizacji Zawodowej i Środowiskowych Domów Samopomocy oraz władze Samorządu Województwa Lubelskiego. Byliśmy tam i my przedstawiciele Ośrodka „Misericordia” Caritas. Delegacja terapeutów zasiadła w sali wykładowej a uczestnicy WTZ i ŚÐŚ reprezentowali nasz Ośrodek na zorganizowanym w ramach konferencji kiermaszu prac osób z niepełnosprawnością.

Każdy prezentował to co najpiękniejsze....


saek dnia 15 wrzesień 2014 10:49:28 · Drukuj

Środowiskowy na festynie PSS "Społem"
ŚDS

PSS "Społem" - jedna z najstarszych spółdzielni spożywców, co roku organizuje w Białej Podlaskiej festyn, na którym świętuje kolejną rocznicę swojej działalności. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy chętnie odwiedzają tą imprezę, więc nie zabrakło nas tam i w tym roku. Tradycyjnie, były występy kapeli ludowej, degustacje produktów spożywczych, baloniki i darmowa kiełbaska z grilla.(tekst i opracowanie: Marek Jakubiak, zdjęcia: Sylwia)
jeffix dnia 12 wrzesień 2014 12:33:14 · Drukuj

Strona 1 z 83 1 2 3 4 > >>
1% PODATKU
FESTIWAL FILMOWY
Pogoda
Obecny adres IP
54.161.175.231