Ośrodek MISERICORDIA Caritas

Zapomniane hasło?
Dzień Papieża
WTZ

Biała Podlaska uczciła Dzień Papieża Jana Pawła II . Uroczystości związane z 36-ą rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Apostolską uczestnicy WTZ obchodzili wraz z mieszkańcami Białej Podlaskiej pod pomnikiem Jana Pawła II. 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu niebędący Włochem, został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II.

saek dnia 20 październik 2014 15:29:17 · Drukuj

Promocja wolontariatu na PSW
Centrum Wolontariatu

W środę 15 października 2014r. z grupą Wolontariuszy odwiedziliśmy Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II. Celem tej wizyty była promocja działań wolontarystycznych na uczelni. Chcieliśmy podzielić się ze studentami własnymi doświadczeniami związanymi z pracą wolontariusza, oraz pokazać ile radości i satysfakcji daje bezinteresowna pomoc innym. Przedstawiliśmy także aktualną ofertę działań CW tak, aby każdy ze studentów mógł znaleźć coś dla siebie i aktywnie włączyć się do współpracy z nami. Dziękujemy władzom uczelni za wsparcie naszej akcji a studentom za duże zainteresowanie.

jeffix dnia 20 październik 2014 09:49:16 · Drukuj

Wolontariusze w PKPS
Centrum Wolontariatu

Grupa wolontariuszy od samego rana wydawała jabłka podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

jeffix dnia 17 październik 2014 13:39:35 · Drukuj

WTZ na Konferencji - Ekonomia Społeczna
WTZ

To było miejsce i moment na prezentację swoich rękodzieł, do wymiany doświadczeń i do podsumowań. Lokalni twórcy, w tym nasz Warsztat Terapii Zajęciowej, zaprezentowali swoje prace w Bialskim Centrum Kultury podczas Giełdy Inicjatyw Społecznych na konferencji pod hasłem „Nowy obraz Ekonomii Społecznej na Lubelszczyźnie”. Konferencja podsumowywała 3-letni projekt i była okazją do prezentacji, wymiany wiedzy i doświadczeń na temat przedsiębiorstw społecznych oraz problemów osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. O swoich działaniach opowiadali między innymi: przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, Spółdzielnia Socjalna Bialskie Cuda, Fundacja Motyl - Oczy Muzyki, Fundacja Kreacja Magia Rąk, Warsztat Terapii Zajęciowej ELREMET, Stowarzyszenie Turystyczno – Kulturalne w Janowie Podlaskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej i jak już pisaliśmy – nasz WTZ. Warto podkreślić, że Centrum Integracji Społecznej, które działa przy Ośrodku „Misericodia” Caritas, przygotowało na konferencję pyszne sałatki, pierogi, rybki a także desery.

saek dnia 17 październik 2014 12:35:51 · Drukuj

OMC w Pratulinie
Ogólna

To był piękny jesienny dzień spędzony w Pratulinie. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy przyjechali w odwiedziny do ks. Jacka Guza – proboszcza i Kustosza Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Ksiądz oprowadził nas po pratulińskich dróżkach z drewnianymi figurkami 13 błogosławionych męczenników, zwiedziliśmy Sanktuarium przed którym 140 lat temu doszło do dramatycznych wydarzeń. Obejrzeliśmy też fabularyzowany film dokumentalny przybliżający tę historię. Następnie uczestniczyliśmy w szczególnej dla nas Mszy, odprawionej specjalnie z okazji naszego przyjazdu. Potem przyszedł czas na bigos, ciasto i potańcówkę pod chmurką a po tańcach wybraliśmy się na spacer nad dziki, piękny Bug. Wspólnie spędzone godziny minęły błyskawicznie i nadeszła pora powrotu. Już zapowiedzieliśmy, że co jakiś czas będziemy do Pratulina zaglądać.

saek dnia 17 październik 2014 12:06:58 · Drukuj

Strona 1 z 86 1 2 3 4 > >>