Nawigacja
Ośrodek MISERICORDIA Caritas

Warsztat Terapii Zajęciowej

Środowiskowy Dom Samopomocy

Centrum Charytatywne

Centrum Wolontariatu

Facebook
Banery

JBMultimedia

Bank BPS

Komunalnik

Ksemar

Echo Katolickie

Katolickie Radio Podlasie 20-lecie

Podlasie24

PFRON

Radio BIPER

Biała TV

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Konkurs Recytatorski w ŚDS
ŚDS

Tegoroczny konkurs recytatorski zorganizowany w Środowiskowym Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej odbył się pod hasłem "Miłość jest wszędzie" i był koordynowany przez Agatę Śledź. Po wysłuchaniu kilkunastu konkursowych recytacji, jury, złożone z mam trojga uczestników, wybrało zwycięzców. I miejsce zajęła Joanna Szczygielska, II przypadło Sylwii Klepac, natomiast ostatni na podium stanął Witold Stępień. Po uroczystym wręczeniu nagród i upominków wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali uraczeni słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez pracownię kulinarną ŚDS.(tekst, zdjęcia i opracowanie: Marek Jakubiak)
jeffix dnia 25 listopad 2014 14:33:17 · Drukuj

Pomóż dzieciom przetrwać zimę 2014
Centrum Wolontariatu

Wolontariusze Centrum Wolontariatu uczestniczyli w akcji ""Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'' . Zebrane dary trafią w formie paczek świątecznych do dzieci z terenu Gminy Biała Podlaska.


jeffix dnia 24 listopad 2014 13:20:58 · Drukuj

WTZ w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów
WTZ

Dlaczego warto segregować odpady? - To proste: bo będzie nam wszystkim żyło się lepiej i oszczędniej. Jeśli wszyscy przyłożymy się do segregowania odpadów ograniczymy eksploatację natury. Co więcej można także zyskać „zieloną” energię! Niby wszyscy o tym wiemy ale jakoś pełniej zdaliśmy sobie z tego sprawę dopiero po wizycie w bialskim Zakładzie Zagospodarowania Odpadów. Dzięki uprzejmości pracowników Zakładu uczestnicy WTZ dowiedzieli się jak zorganizowana jest praca podczas programu recyklingu i wysłuchali informacji na temat segregacji śmieci. Oprócz wiedzy na temat segregowania odpadów otrzymaliśmy od Zakładu Zagospodarowania Odpadów ekologiczne prezenty. Wycieczka została zorganizowana w ramach rehabilitacji zawodowej uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.


saek dnia 19 listopad 2014 12:16:28 · Drukuj

III Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych
WTZ

„niePełnosprawni i uczucia” - to temat przewodni III Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski i Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski. Uczuć podczas Festiwalu było wiele. Dominowała radość z kolejnego spotkania na sali NoveKino Merkury. Galę festiwalową prowadziła Ewa Borkowska z-ca Dyrektora OMC. Przyjazna atmosfera towarzyszyła uczestnikom Festiwalu do ostatnich minut imprezy. Ponad 300 widzów obejrzało 10 konkursowych filmów zgłoszonych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy i Domy Pomocy Społecznej. Poziom Festiwalu – jak zwykle nie zawiódł. Filmy wzbudzały szczery uśmiech, zadumę i wzruszenie. Nie jest to zaskoczeniem gdy bohaterowie filmów mówią z ekranu o swoich radościach, smutkach, uczuciach – krótko mówiąc o swojej codzienności.
Po festiwalowych prezentacjach , podczas gdy Jury obradowało, zaproszeni goście prowadzili dyskusje przy kawie, ciastkach i ciepłych przekąskach.

I nadeszła pora ogłoszenia werdyktu:

Jury w składzie:
Anna Skerczyńska - Przewodnicząca
Helena Wasilewska,
Urszula Adamiak,
Maria Nazaruk,
Justyna Bielecka,
Tomasz Rzeczkowski,
Zbigniew Maciejuk

główną Nagrodą uhonorowało Dom Pomocy Społecznej w Kozuli za film "Tacy sami". Jednocześnie film ten zdobył Nagrodę Publiczności.

II miejsce zajął film "nieKALEKA" Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu;

III nagrodę zdobył film „Uczucia” Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej.


Galę wręczenia nagród i statuetek poprzedził występ Jadzi Kuzaki – Bialczanki znanej z Must Be the Music. Widzowie mieli także okazję obejrzeć przedpremierowy pokaz filmu „Bella i Sebastian”.
W ramach Festiwalu odbyły się również warsztaty fotograficzne i filmowe, prowadzone przez doświadczonych fotografików i operatorów.

Szczególne podziękowania składamy partnerom Festiwalu: JB Multimedia, Bank Spółdzielczy Biała Podlaska, Komunalnik Sp. z o.o. i Studio Fotograficzne FOTOS. Wydarzenie dofinansował PFRON.
(tekst: Wioletta Michalik, zdjęcia: Natalia Wołosowicz, opracowanie: Marek Jakubiak)
jeffix dnia 07 listopad 2014 15:03:40 · Drukuj

INFORMACJA
OgólnaUprzejmie informujemy, że dzień 10 listopada 2014 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy w Ośrodku „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej, zgodnie z Zarządzeniem nr 1/10/2014 Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej z dnia 1 listopada 2014 r.
jeffix dnia 06 listopad 2014 12:11:07 · Drukuj

Strona 1 z 88 1 2 3 4 > >>
1% PODATKU
Pogoda
Obecny adres IP
54.87.30.2